O bezpieczeństwie, czyli spotkanie z policją

morticia dodany Październik 7th, 2014
W kategorii Z pamiętnika Zucha

W dniu dzisiejszym gościliśmy również funkcjonariuszy Policji Miejskiej. Podczas spotkania Zuchy utrwaliły wiadomości z zakresu bezpieczeństwa, w domu i w przedszkolu. Pani policjantka podczas pogadanki demonstrując na obrazkach ważne zagadnienia utrwaliła wiedzę dzieci oraz wysłuchała opinii, spostrzeżeń i doświadczeń przedszkolaków. Nie mogło się obyć bez przypomnienia ważnych telefonów alarmowych 999, 998, 997 oraz 112 (aby łatwiej było zapamiętać ten ostatni, pokazała sposób wykorzystując elementy twarzy: jedne usta, jeden nos, dwoje oczu).  Zuchy mogły również dokonać „przymiarki” głównego atrybutu, kojarzonego z pracą policjanta – kajdanek. W tym celu  sprawnie ustawiły się w kolejkę :)

Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały z bliska radiowóz, który na czas pobytu policjantów stanął na przedszkolnym parkingu. Dzięki temu także dzieci z innych grup miały okazję zwiedzić jego wnętrze.

Na koniec wizyty dzieci otrzymały kolorowanki, przedstawiające wybrane sytuacje zagrażające bezpieczeństwu, tak dla utrwalenia. To był dzień pełen wrażeń!

Dziękujemy bardzo za spotkanie i czuwanie nad naszym bezpieczeństwem. Zawód policjanta jest bardzo ważny i potrzebny!

 

pol2pol3

 

 

 

 

 

pol4    pol

one responses .

  1. anna blek pisze:

    Jak zawsze pod wrażeniem:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *